• 0541 468 09 46
  • info@reyyanstone.com

Reyyan Stone

Doğal Taşlar ile Yapılan Dekorasyonlar

Doğal taşlar ile yapılan dekorasyonlar evlerimizi ve iş yerlerimizde güzel bir görünüm katarak bunların kendi tarzı olmasını sağlar. Taşlar doğada bulunan halleriyle zaten farklı bir albeniye sahip olup hava, toprak ve yeşillik arasında kendi zarafeti ile doğal ortamı..

Doğal Taşlar ile Yapılan Dekorasyonlar

Doğal taşlar ile yapılan dekorasyonlar evlerimizi ve iş yerlerimizde güzel bir görünüm katarak bunların kendi tarzı olmasını sağlar. Taşlar doğada bulunan halleriyle zaten farklı bir albeniye sahip olup hava, toprak ve yeşillik arasında kendi zarafeti ile doğal ortamı güzelleştirirler. Taş aynı zamanda doğada milyonlarca yıllık varlığı ile doğa ve insan arasındaki spesifik yaşamı ortaya çıkaran düşüncelerle huzur veya duygu değişimi sağlayabilir.
 
Doğal Taşlarla Farklı Kombinasyonlar Yaratabilirsiniz
Evlerde televizyon ünitesinin bulunduğu duvar, mutfak, teras, bahçe gibi yapılarda doğal taşlar ile yapılan dekorasyonlar dikkat çekici olmakla birlikte farklı şekillerde olabilirler. Modern dünyada doğa ile uyumlu ve doğaya yönelik dizayn şekilleri rağbet görmekte başlarken kayrak taşı, kültür taşı, panel taşlar ve mermer gibi doğal taşlar dekorasyonda bir moda oluşturdu. 
   
Doğal ortama yönelme ve insanın kendi özüne dönüşü felsefesini temelinde yapılan doğal taşlar ile yapılan dekorasyonlar evin farklı bölümlerde farklı kullanımlar ile duvarlara estetik bir hava katarken banyolarda lavabo kullanımında rol oynuyorlar. Duvarların yanında mutfak bölümünde tezgah olarak kullanımıyla göz zevkine hitap eden doğal taşlar farklı renk ve yapı seçenekleri ile kullanıcılara kendi tarzını oluşturma şansı vermektedir.
 
Şöminelerde ve onların duvar ile olan ayrımında kullanılan doğal taşlar hem şömine dayanıklılığı sağlar hem de duvarı bir yapı malzemesinden bir sanat eserine çevirmekte rol oynar.
 
Profesyonel firmalar tarafından makinelerle kırılan traverten ve mermer gibi doğal taşlar patlatma taş haline getirilip oturma odası duvarlarını süslemektedir.
 
Doğal taşlar ile yapılan dekorasyonlar arasında televizyon üniteleri için taş modeller evi modern bir havaya büründürürken boyaları daha iyi gösteren ve duvar rengini göze daha güzel yansıtan duvar süslemeleri yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
Bahçelerde ve parklarda da kullanım alanı bulan doğal taşlar her iklim çeşidine uygun olup nem gibi faktörlerden etkilenmemesi sebebiyle açık hava koşullarında olan balkonlarda da tercih sebebi olmaktadır.