• 0541 468 09 46
  • info@reyyanstone.com

Reyyan Stone

Dekoratif Taşlar Size Ne Katar?

Dekoratif taşlar son zamanlarda kullanımı artan, monoton duvar ve boyalardan sıkılanlar için iç açıcı ve doğaya yönelik oluşu sebebiyle tercih edilen yapılardır. Duvar kaplaması, baca ve fırın yapımı, park ve bahçe düzenlemesinde kullanılan bu taşlar sadece estetik..

Dekoratif Taşlar Size Ne Katar?

Dekoratif taşlar son zamanlarda kullanımı artan, monoton duvar ve boyalardan sıkılanlar için iç açıcı ve doğaya yönelik oluşu sebebiyle tercih edilen yapılardır. Duvar kaplaması, baca ve fırın yapımı, park ve bahçe düzenlemesinde kullanılan bu taşlar sadece estetik görünüm sağladıkları için tercih edilmez. Kullanıcıların memnun kaldığı ve gün geçtikçe kullanılan yer sayısının arttığı dekoratif taşlar size ne katar?
   
Dekoratif taşlar ahşap ve cam ile olan uyumu sebebiyle iş yerlerinde oldukça popüler olup cafe, bar, restoran gibi işletmelerde geniş yer bulmaya başlamıştır. Duvarlardan banyolara, mutfaklardan dış cephelere kadar bir sürü kullanım olan dekoratif taşlar size ne katar sorusunu maddeler hâlinde cevaplayabiliriz.
       
Dekoratif taşlar size ne katar?
Ofis, işyeri, ev gibi alanlarda duvarlarda doğal ve modern bir görünüm,
Malzeme seçimi ve gelişen teknoloji sayesinde doğal bir ortam hissiyatı sunma,
Çoğu dekoratif taş çeşidinin doğal olarak ısı izolasyonu sağlama özelliği sayesinde yalıtım,
Sürekli eskiyen duvar boyalarını yenileme ihtiyacından kurtulma,
Her türlü hava koşuluna dayanıklı olması sebebiyle uzun ömürlü olup sürekli bir yarar sağlama,
Kolay temizlenebilir yapıları sebebiyle temizlik konusunda çok fazla enerji tüketilmesine engel olma
Farklı renk seçenekleri ile ev konseptine uyum sağlama,
Farklı renk, boyut ve malzeme seçenekleri sayesinde oluşan tasarım olasılıkları sebebiyle bir başkasını taklit etmemiş olma ve özgün olma,
Doğallığın huzur verdiğine inananlar için spesifik bir ortam yaratma,
Yapıları sebebiyle eskime ve aşınma gibi etkenlere karşı koyarak sürekli kalıcı güzellik sağlama ve daha bir sürü katkısı bulunmaktadır.
 
Dekoratif taşlar kullanılmaya başlandığında yüksek bir maliyet gerektirdi. Kullanım talebinin artması ile ocaklar ve firmalar tarafından seri üretime geçilen dekoratif taşlar artık uygun maliyet ile bol seçenekler arasından en çok sevdiğinizi evinize ve iş yerinize uygulama imkânı vermektedir.