• 0541 468 09 46
  • info@reyyanstone.com

Reyyan Stone

Patlatma Taş

İç ve dış cephelerde dekorasyon ve güzel tasarım amacıyla kullanılan patlatma taş doğada bulunan belli başlı taşların buna özel makinelerle işlenmesi ve kesilmesi sonucunda oluşmaktadır.

Patlatma Taş

İç ve dış cephelerde dekorasyon ve güzel tasarım amacıyla kullanılan patlatma taş doğada bulunan belli başlı taşların buna özel makinelerle işlenmesi ve kesilmesi sonucunda oluşmaktadır. Duvar kaplamalarında özel bir yeri olan bu taşlar uzun süre dayanıklılık sağladığı için etkin olarak kullanılan bir dekorasyon malzemesidir. Mermer, limra, oniks ve traverten gibi kayaçların yoğun olduğu bölgelerde bu taşların basınç etkisi ile kırılması sonucu oluşan patlatma taş kullanıldığı cephelerde doğal görünümü ön plana çıkarmaktadır.
   
Kullanıcının zevkine bağlı olarak farklı ebatlarda satışa sunulan ve geniş bir renk skalasına sahip olan bu taşlar yapıların dış yüzeylerinin kaplamasında veya mekanların iç dizaynında kullanılırken otantik ve retro bir görüntü oluşturarak mekanın zarafetini arttırır. Diğer dekorasyon ürünleri ile kıyaslandığında daha doğal olan ve kolay erişilmesi sebebiyle maliyet konusunda da avantaj sağlayan bu taşlar son zamanlarda müstakil yapıları lüks yapılara çevirmenin en kolay yolu olmuştur.
   
   
Patlatma taş nerde kullanılır?
Evin her bölgesinde kaplama için kullanılmasının yanı sıra genellikle belli bölümlerinde kullanılan taşlar kısa ve yorucu olmayan yıllarla temizlenebilmesi ile kullanışlılığını arttırmaktadır. Nemli, kuru, ıslak yüzeylerde kolayca kullanılabilmesi sebebiyle evlerin genellikle banyolarında ve mutfaklarında kullanılırlar.
   
Doğal renk seçeneklerinin yanında kompleks renkler ve siyah-beyaz renkleri bulunan patlatma taş, traverten ve mermer kayaçlarının yoğun olduğu Denizli ve çevresinde daha çok çıkarılmaktadır. Fileli ve filesiz çeşitleri olan patlatma taş ve türevleri evlere uygulandığında sıradan bir evi modern ve eşsiz bir yapıya dönüştürebilir. Kullanımı kolay, temizlenmesi kolay, yapısı ve görünümü itibariyle şık olan bu taşlar doğallık ve modernleşmenin birleşmesinin en güzel örneklerinden biridir. Mekanın tasarımını sıfırdan zirvelere çıkaran patlatma taş dekorasyonları maliyeti uygun olup internette yapılan kısa bir arama ile uygun bir firma tarafından yapılabilmektedir.